Právě vaříme

Znojemská 11%

4.5%

Český ležák plzeňského typu nefiltrovaný i filtrovaný, nepasterovaný, dostupný celoročně. Vyvinuli jsme originální recepturu, která vychází z původních chuťových vlastností znojemského piva. Hlavní kvašení probíhá v otevřených kádích. Dokvašováním v ležáckých tancích pak pivo dostává plnou chlebovou chuť. Samozřejmostí je šestitýdenní ležení v ležáckých sklepích. Pivo se vyznačuje střední plností a řízem. Příjemné chmelové aroma a vyvážená hořkost podněcuje k dalšímu napití.

Znojemská IPA 14%

Znojemská 12%

5.1%

Světlý ležák plzeňského typu nefiltrovaný, nepasterovaný, alk. obj. 5,1 %, dostupný celoročně. Jde o typický český ležák, který je uvařen klasickou technologií v moderní varně. Hlavní kvašení probíhá v otevřených kádích. Používáme Hodonický slad i humnový Záhlinický slad. Pivo je více chmelené, s plnou chutí a sladovou vůní. Má výraznou hořkost, která příjemně doznívá po napití. Použity jsou výhradně místní suroviny.

Znojemský IPL 12%

5.1%

Spodně kvašený světlý ležák, nefiltrovaný, nepasterovaný, alk. obj. 5,1%, dostupný od srpna. Jedná se o ležák s vyšším chmelením, se slady a chmely typickými pro piva typu IPA, současně však vycházející ze způsobu výroby spodně kvašených ležáků. Chmeleno anglickými a americkými chmely, včetně chmelení za studena. Pivo má příjemné chmelové aroma s ovocně citrusovými tóny. Solidní sladové tělo piva doplňuje výrazný nástup hořkosti.

5.9%

Silné pivo, svrchně kvašené, chmeleno americkými chmely, včetně chmelení za studena, nefiltrované a nepasterované, s obsahem alkoholu 5,9%. Jedná se o zástupce svrchně kvašených piv, ke chmelení byly použity chmely Summit, Amarillo a Mosaic. Pivo je pak zakvášeno svrchními kvasnicemi Safale US-05. Ve vůni vás zaujmou ovocné tóny mandarinky, hrušky a angreštu - to vše je spojené příjemnou limetkovou vůní. V chuti je toto pivo specifické, a to vyšší, tvrdší hořkostí s výraznými ovocnými tóny, které vyvažuje plnější obilné tělo a jemný říz.

tel.: 515 220 200

©2018 by Znojemský městský pivovar a.s.