ZUPERDEN 2017 – 2. NAROZENINY ZNOJEMSKÉHO MĚSTSKÉHO PIVOVARU


Oslavu druhých narozenin pivovaru provázelo fujtajbl počasí. Přesto se tancovalo, zpívalo, soutěžilo, a velmi pilo. To naše, samozřejmě, Znojemské. Kromě klasiky: Znojemské 11% a 12% a 14% Zetka byla na čepu Znojemská IPA a Sauvin, naprostá pivovarská novinka a jedinečný experiment, který se zrodil ve spolupráci s Výzkumným ústavem (VÚPS) a společností Ampelos.

Od poledne k poslechu a posezení hrála skupina Květák (čili CAULIFLOWER), kterou od pěti vystřídala kapela SEKEC. A byl to fakt MAZEC. Mnozí návštěvníci se tak rozpálili, že svými tanečními kreacemi vířili vzduch ve staré části pivovaru ještě dlouho po 22 hodině.

Oslava založení pivovaru se samozřejmě nemůže obejít bez prohlídky prostor, kde to všechno vzniklo. Exkurze probíhaly každou hodinu a vyprávění toho nejpovolanějšího, emeritního sládka pana Čaňka, si přišlo poslechnout přes 200 návštěvníků.

A soutěžilo se! Jak jinak než o ceny zabalené v lahvi či soudku. Soutěžili nejen muži, ale také ženy. Šlo jim to výborně. Máme zdokumentováno, že ta něžná stvoření dokáží vypít půllitr piva pod 40 sekund.

Děkujeme všem, kteří přišli slavit s námi. A slibujeme, že příště zařídíme lepší počasí. To by v tom byl čert, aby to nevyšlo!  😊