Jaká piva vaříme

Znojemská 11%

etiketa-znojemska-11-nefiltrovanaČeský ležák plzeňského typu nefiltrovaný i filtrovaný, nepasterovaný alk. obj. 4,5 %, dostupný celoročně

Vyvinuli jsme originální recepturu, která vychází z původních chuťových vlastností znojemského piva. Hlavní kvašení probíhá v otevřených kádích. Dokvašováním v ležáckých tancích pak pivo dostává plnou chlebovou chuť. Samozřejmostí je šestitýdenní ležení v ležáckých sklepích. Pivo se vyznačuje střední plností a řízem. Příjemné chmelové aroma a vyvážená hořkost podněcuje k dalšímu napití.

 

Znojemská 12%

znojemska12Světlý ležák plzeňského typu nefiltrovaný, nepasterovaný, alk. obj. 5,1 % dostupný celoročně

Jde o typický český ležák, který je uvařen klasickou technologií v moderní varně. Hlavní kvašení probíhá v otevřených kádích. Používáme Hodonický slad i humnový Záhlinický slad. Pivo je více chmelené, s plnou chutí a sladovou vůní. Má výraznou hořkost, která příjemně doznívá po napití. Použity jsou výhradně místní suroviny.

 

Zetko 14%

zetko14Speciální světlé pivo nefiltrované, nepasterované, alk. obj. 6,0 % dostupné celoročně

Toto silné, čtyřikrát chmelené chlebnaté pivo je určeno pivním znalcům, nebo si najde své konzumenty při svátečních chvílích. Tento nefiltrovaný speciál zlatavé barvy se vyznačuje významnou plností a řízem, které mu dodává směs chmelů Sládek, Žatec a Citra. Poslední z nich pivo ovoňuje jemným citrusovým nádechem. Následuje šestitýdenní ležení v ležáckých sklepích.

 

Stout 13%

stout13Speciální tmavé pivo nefiltrované, nepasterované, alk. obj. 5,5 % sezónní speciál, dostupný v únoru

Jedná se o svrchně kvašené pivo irského typu. V pojetí našeho pivovaru se jedná o STOUT třináctistupňové síly. Použity jsou prvotřídní ječné slady a nesladované pražené obilniny. Speciální svrchní kvasnice jsou součástí tohoto originálního receptu. Vyznačuje se krémovitou pěnou. Tento svěží speciál má lehký kávových až čokoloádový nádech a zaujme milovníky Irska, milovníky tmavých piv i příznivce objevování nových chutí.

 

Jantarová 13%

jantarova13Speciální polotmavé pivo nefiltrované, nepasterované, alk. obj. 5,5 % sezónní speciál, dostupný o velikonocích

Náš jantarový ležák má krásnou barvu díky kombinaci speciálních karamelových sladů a sladu Vídeň. Bude chutnat nejen těm, kteří mají rádi řezané pivo, ale i příznivcům speciálů. Je charakteristické svou příjemnou hořkostí, karamelovou vůní a plnou chutí. Je uvařeno bez jakýchkoliv barvicích přísad.

 

Vídeň 10%

viden10Světlé výčepní pivo nefiltrované, nepasterované, alk. obj. 4,0 % dostupné přes léto

Vídeň je nefiltrované klasické světlé výčepní pivo, spodně kvašené. Vyrábíme ho pro vás tradiční metodou z ječného světlého, vídeňského a melanoidinového sladu. Pivo má ryzí sladovou a chmelovou chuť bez cizích vůní či příchutí a středně výraznou hořkost. Je to zkrátka pivo, které můžete pít celý večer!

 

Tmavá 10%

tmava10Tmavé výčepní pivo nefiltrované, nepasterované, alk. obj. 4,0 % dostupné na podzim

Naše tmavá desítka je spodně kvašené výčepní pivo, vyrobené z plzeňského, mnichovského, barevného a karamelového sladu. Pivo má jemnou karamelovou vůni a chuť, říz je střední s příjemným chmelovým aroma.

 
 

Pšeničná 11%

psenicna11Polotmavý ležák pšeničný nefiltrovaný, nepasterovaný, alk. obj. 4,5 % sezónní speciál, dostupný v červnu

Svrchně kvašené pivo vyrobené z ječného sladu plzeňského, karamelového a pšeničného. Polotmavou barvu způsobuje karamelový slad. Pšeničná 11% je vařena infuzním způsobem, má mírně ovocnou vůni a chuť, která je dána použitými surovinami. Říz a plnost je střední.

 
 

Medová 13%

medova13Speciální světlé pivo nefiltrované, nepasterované, alk. obj. 5,5 % sezónní speciál, dostupný během adventu

Spodně kvašený speciální ležák je vyroben v kombinaci sladů plzeňského, mnichovského a karamelového. Jak napovídá název, je použit i pravý med, který pivu dodává nasládlou chuť a vůni. Pivo leží ve sklepě 60 dnů, plnost a říz je vyšší, doplněno příjemnou hořkostí.

 
 

Znojemská IPA 12%

znojemska-ipa-12Světlý ležák typu India Pale Alenefiltrovaný, nepasterovaný, alk. obj. 5,1 % sezónní speciál, dostupný v listopadu

Pivo je vyrobeno ze speciálních sladů, vařeno infuzním způsobem, kvasnice svrchního kvašení. Chmel je aromatický s vysokou hořkostí, která dodává pivu výraznou sílu. Šedesátidenní doba ležení dává pivu plnost a říz, použité chmele pak ovocnou příchuť a vůni.

 
 

Doppelbock

doppelbock18Polotmavý speciál nefiltrovaný, nepasterovaný, alk. obj. 7,5 % sezónní speciál, dostupný v září

Spodně kvašené pivo vyrobené ze čtyř druhů speciálních sladů. Pivo je výrazně sladové s kávově-karamelovým dozníváním a vyváženou chmelovou hořkostí. Dlouhá doba ležení, až 90 dnů, pivu dodává vysokou plnost a říz. Jemnost chuti umocňuje vysoký obsah alkoholu. Je to nejsilnější pivo z naší produkce, a stojí za to jej ochutnat.